• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Ankara Oto Çilingir

Başkent Çilingirci

Ankara oto çilingir çoğalan araçlar için de ihtiyaç haline geliyor. Araçların anahtarını yapan kopyalayan ve tamir eden kişilere oto çilingir denmektedir. Kendini yenileyen araç teknolajisine uygun anahtarlar yapılmaktadır. Bununla birlikte oto çilingir işi yapan kişiler de kendini buna göre geliştirmektedir. Araçların markası  ne olursa olsun her zaman  çilingirlere ihtiyaç duyulur. Ayrıca aracın markası ne olursa ıolsun çilingir her daim işini yapar.  Araç ne olursa olsun tüm arabalara girmek için bir materyale ihtiyaç vardır. Bu  materyalin çalınması kaybolması ya da bozulması durumunda çilingilere başvurulur.

Ankara Oto Çilingir Nedir

Araçların anahtarları aracı çalıştırmaya korumaya yarayan bir sistemdir. Aracınıza girişinizi ve hırsızlara karşı koruma görevi vardır. Yenilen teknojik gelişmeler araçaları olduğu gibi anahtarları da yenilemiştir. Günümüz araçalrında kullanılan sistemlerle araçlar hırsızlık gibi durumlara karşı daha korunaklıdır. Günümüzdeki bazı araçlar anahtarla değil tuşlu bi sistemle çalışmaktadır. açma ve kapama tuşu gibi düşünülen sistemde araca izinsiz giriş ve çalışması mümkün değildir. Ancak bu sistem bile bozulabilir. Ve böyle durumlarda oto çilingirleren yardım istenir. Bu işi yapan kişiler kullandıkları alet ve ekipmanla kolay ve hızlı bir şekilde aracınıza ulaşmanızı sağlar. Bunu yaparken ya aracın kapısını açaralar. Diğer bir yöntem de anahtarın kopyalanarak aracın açılmasıdır. Aynı şekilde normal anahtarlar gibi immobilizer sisteme sahip anahtarlar için de çilingir gereli olabilir. Bu durumlar da yine aynı şekilde gerekli işlemler yapılarak aracın açılması sağlanır.

Nasıl Olmalı

Herhangi bir sebepten dolayı aracınıza giremediğinizde çilingirlerden yardım alınır. Bu durumlarda işini en iyi yapan ve bu konuda uzman olan kişilerden yardım alınmalı. Gelen kişi ilk olarak güven vermeli. Yanında bütün ekipmanları bulunmalı. Eksik ekipmanla doğru ve tam bir iş yapılamaz. Herhangi bir iş yerine mutlaka kaydı olmalı. Aynı zamanda ustalık belgesi olmalı. İşinde hızlı olmalı. Panik halinde olan sürücüyü sakinleştirebilmeli. Ayrıca hizmet için gittiği kişilerden mutlaka aracın ruhsatına bakmalı. Ruhsat sahibi kişi varsa gerekli işlemleri yapmalı. Ruhsat sahibi yoksa herhangi bi işlem yapması doğru olmaz.

Ankara Oto Çilingir

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03