• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Kilit Açma/Değiştirme

Başkent Çilingirci

Kilit açma değiştirme çilingirlerin en fazla meşgul olduğu işlerdendir. Günümüzde her şey için  uygun olan bir anahtar kilit sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede daha korunaklı bir yaşama sahip olunur. Her kilidin kendine özel olan anahtarı vardır. Bazı zamanlar bu anahtarlar yanımızda olmayabilir. Ya da daha farklı sebeplerden dolayı kilit açılmayabilir. İşte bu zamanlarda kilidin açılması ya da değiştirilmesi gerekebilir. Bunu da çilingirler yapabilir.

Kilit Açma /Değiştirme Nedir

Kilit sistemleri anahtarı olmadığında açılmaz. Fakat anahtar her zaman yanımızda olmayabilir. Anahtar kayıp olabilir. Bu zamanlarda bu kilitlerin açılması için çilingirlere ihtiyaç vardır. Çilingirler en doğru şekilde kilitleri açarlar. Fakat bunu yaparken kapı kilitli mi yoksa değil mi ona göre hareket edilir. Kapılar kilitli ise çilingirler gerekli teçhizatla kapıyı açarlar. Bunu yaparken ne kapıya ne de kendilerine zarar vermeden yaparlar. Çilingirler ve diğer herkes için önce iş güvenliğine dikkat edilmelidir. Kapı kilitli değilse daha kolay olarak açılır. Yine gerekli olan malzemelerle çilingirler tarafından kapılar kolayca açılır. Kilit açılırken çilingirler kapınıza zarar vermez. Kilit değiştirme çilingirlerin en fazla yaptığı işler arasındadır. Çeşitli sebeplerden dolayı kiltlerin değişmesi gerekebilir. Çilingirler kapı kilidini değiştirirken ilk olarak yeni bir kapı göbeği belirlenir. Kapıya uygun olan yeni kilit belirlenir. Daha sonra eski kilit olduğu yerden çıkarılır. Yeni kilit doğru şekilde gerektiği gibi yerine yerleştirilir. Yeni kilit yerleşirken vidalamaya dikkat edilmeli. Sıkı bir şekilde vidalama yapılmalı. Yoksa kilit yerine tam olarak yerleşmez.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kilit sistemi için açma ya da değiştirme yapılacksa mutlaka çilingirden yardım alınmalı. Kendiniz yapmak istediğinizde yeterli donanıma sahip olamazsınız. Yanlış yapacağınız işlemler sadece kilide değil kapıya da zarar verebilir. Yani kendiniz yapacağınız zaman işi bilmiyorsanız yüksek maliyetlere sebep olabilirsiniz Gele çilingir bütün kapı ve modelleri bilip buna göre uygun olan işlemi yaparlar. Yardım için gelen çilingirlerin belgeli yada bir iş yerine kaydı olmalıdır. Çünkü kaçak olarak bu işi yapan kişilere güven olmaz. Gelen kişiden belge yada ruhsat mutlaka sorulmalıdır.

 

Kilit Açma/Değiştirme

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03